Periscope’ta 23 Ekim günü başlayan sorun

 

23 Ekim sabahında sosyal medya hesaplarımın büyük bir çoğunluğunda “periscope’a giremiyorum, bilgin var mı?” sorusu ile karşı karşıya kalarak uyandım.

Henüz afyonumu patlatmadan ufak bir test yaptım ve tabletten sorunsuz bir şekilde giriş yapabildim. Telefonum ise aynı Wi-Fi ağına bağlı olmasına rağmen giriş yapmıyordu.

Mobil operatörlerden denemeye başladım. Uygulama içerisine bağlanabiliyor ama çok kalitesiz bir şekilde yayın izliyor ya da yayın yapabiliyordum.

Öğle saatlerinde VPN ile (SuperVPN – Ücretsiz) Wi-Fi ağına bağlı olarak yayın denemesi yaptım ve başarılı bir sonuç elde ettim. Bu durum problemin Periscope tarafında değil de meşhur TTNET tarafında olduğunu düşünmemi sağladı.

Erişim ve yavaşlama sorunlarının başlamasından bu yana internette henüz konuya dair bir içerik bulunmamakta. Ve üzerinden 16 saat gibi bir süre geçmiş durumda.

Sonuç olarak ortada henüz kesin bir bilgi bulunmamakta. En kısa zamanda düzeltilmesini ve tekrardan alışmış olduğum daimi izleyicilerime ulaşmayı temenni ediyorum.

Not: O değil de, çok alıştık lan birbirimize!

Konu hakkında anlık bilgilendirmeleri Twitter hesabım üzerinden yapmaya devam edeceğim. @Lunaticim

Bonus: https://www.periscope.tv/Lunaticim

 

Leave a Reply Text

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: