Google Drive & LG G4 100 GB Kampanyası

CNGX7dvUkAADjG4

Tüm dünya da LG G4 telefonunu alan kişiler, Google Drive’dan iki yıl boyunca ücretsiz kullanabileceği 100 GB ek alana sahip oluyordu.

Yalnız bu kampanyadan yazılımsal bir problem sebebi ile bir çok kişi faydalanamıyordu. İnternette yaptığım onca araştırmaya rağmen çalışan veya sonuç alabileceğim bir yol bulamadığım için Drive ve LG yetkilileri ile görüştüm. Onlardan da bir sonuç çıkmayınca bu işin peşini bir süre bırakmaya karar verdim.

Yalnız bu sabah klasik olarak gündemde gezinirken tekrar bir search (arama) yapma ihtiyacı hissettim ve bir yerde “Drive’in yeni güncellemesi ile sorunu ortadan kaldırdırlar” gibi bir ibareye rastladım. (İngilizce kaynak) Zaten en büyük sıkıntı, konu ile ilgili olan problemin türkçe herhangi bir içeriğinin olmaması.

lgg4drive-628x389

Güncelleme sonrası sırası ile şu adımları uyguladım.

Telefondan Drive uygulamasını açıyoruz,

Ayarlar>Ürün Türü (Hakkında bölümünün altında) bölümüne giriyoruz.

Ve karşımıza Drive’in tanıtımını içeren bir sunum geliyor.

İleri diyerek devam ediyoruz ve en sonda LG G4 kullanıyor iseniz “Tebrikler, ek 100 GB alan kazandınız, Teklifi paraya çevir, Drive git” seçeneklerini görüyoruz.

Bu kısımda teklifi paraya çevir dediğimiz de otomatik olarak bu parayı sizin için 100 GB alana dönüştürüyor ve mutlu sona eriyorsunuz.

Sizde benim gibi bu konuda pes etmiş ve türkçe kaynak bulamadı iseniz, bu yazı sizin için.

Drive uygulamasını son sürüme yükseltin ve deneyin. Başarılı bir sonuç alırsanız yazı altına bir yorum ile ya da Twitter’dan @Lunaticim üzerine bir teşekkürü de çok görmeyin şapşikler! 🙂

Şimdiden afiyet olsun.


Drive 2

5 Responses to “Google Drive & LG G4 100 GB Kampanyası

Leave a Reply Text

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: